Internetowa rejestracja wizyt w Przychodni Weterynaryjnej Vetmedic

Posted on
Informujemy, że oprócz dotychczasowej rezerwacji wizyt przez telefon uruchomiliśmy też możliwość umawiania wizyt Waszych zwierząt przez internet.
Można to zrobić klikając odnośnik na naszej stronie internetowej www.vetmedic.sanok.pl lub bezpośrednio pod adresem internetowym :

Tym sposobem można także zamówić odbiór leków w ramach kontynuacji leczenia ew środki przeciw pasożytom wewnętrznym ( robaki) i zewnętrznym (pchły, kleszcze, wszy, świerzbowce), karmy, ew drobne zabiegi pielęgnacyjne  (obcinanie pazurów, opróżnianie gruczołów okołoodbytowych, czyszczenie uszu itp.

Rezerwacje odbioru leków i  karm do : Natalia Bury-Grabowska i Karolina Ryniak
Rezerwacje drobnych zabiegów pielęgnacyjnych do : Karolina Ryniak
Przy rezerwacji karm i leków proszę o wybranie przybliżonego czasu odbioru zamówionych towarów. Pomoże to nam lepiej rozplanować grafik i przygotować wszystko na czas.

PO ZAREJESTROWANIU WIZYTY PRZEZ KLIENTA PROSZĘ OCZEKIWAĆ NA POTWIERDZENIE TELEFONICZNE Z NASZEJ STRONY O ZAREZERWOWANIU DLA PAŃSTWA TERMINU WIZYTY BĄDŹ ODBIORU LEKÓW CZY KARMY . 
DOPIERO POTWIERDZENIE Z NASZEJ STRONY WIĄŻE SIĘ Z AKCEPTACJĄ PRZEZ NAS WYBRANEGO TERMINU WIZYTY. 
EW. PROSIMY O BEZPOŚREDNI KONTAKT TELEFONICZNY W PRZYPADKU BRAKU ODPOWIEDZI OD NAS W CIĄGU 5-10 MINUT OD ZŁOŻENIA PRZEZ PAŃSTWA REZERWACJI. 

Prosimy o wyrozumiałość w czasie oczekiwania na potwierdzenie wizyty zarezerwowanej przez internet, bądź w sytuacjach gdy chcemy umówić wizytę przez telefon o bezpośredni kontakt z naszym numerem 793 493 804.

Pozdrawiamy

Przychodnia Weterynaryjna Vetmedic.

SDMA

Posted on

Wszystkich właścicieli psów i kotów seniorów (powyżej 7-go roku życia zapraszamy na badania krwi). Oferujemy profile geriatryczne pełne jak również częściowe w tym diagnostykę funkcji nerek pakietem nowoczesnych badań w laboratorium Idexx z wykorzystaniem markera SDMA:


Czym jest SDMA?

Symetryczna dimetyloarginina (SDMA) jest etylowanym aminokwasem argininowym, bardzo czułym i specyficznym biomarkerem wczesnego wykrywania choroby nerek PCHN –Przewlekła choroba nerek, (łac. insufficientia renum chronica, ang. chronic kidney disease, CKD) .

Stężenie SDMA rośnie wcześniej, niż stężenie kreatyniny u psów i kotów z chorobą nerek,

-średnio 17 miesięcy wcześniej niż kreatynina u kotów z PCHN

-średnio 9,5 miesiąca wcześniej niż kreatynina u psów z PCHN.

SDMA silnie koreluje ze współczynnikiem filtracji nerkowej.

Nie wpływa na nie także masa ciała, co sprawia, że jest to bardziej czuły test służący ocenie funkcji nerek u zwierząt starszych i o obniżonej masie ciała.

Na SDMA nie mają też wpływu czynniki zewnętrzne, które mogą wpływać na poziom kreatyniny główniewspółistniejące choroby!

Co ważne ! Poziom SDMA nie ulega podwyższeniu u zwierząt z chorobami wątroby, serca czy zespołem Cushinga, o ile nie występuje współistniejąca choroba nerek.

Wczesne wykrycie problemów z nerkami u waszych pupili pozwoli przy zastosowaniu odpowiednich diet, suplementów oraz leków na poprawienie komfortu i wydłużenie ich życia poprzez spowolnienie postępu choroby.

 

Więcej informacji na temat nowego markera oraz oferowanych testów :

https://www.idexx.eu/pl/products-and-solutions/reference-laboratory/reference-laboratory-comprehensive-test-menu/sdma-test/

Serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego 793493804